fbpx

Modne sypialnie. Aktualne trendy aranżacyjne

Sypialnia to przestrzeń stworzona do wypoczynku. Jest oazą, w której się wyciszamy i regenerujemy. Niemniej nierzadko pełni też o wiele więcej funkcji. Czasem staje się miejscem do pracy, a niekiedy salą treningową. Dobra aranżacja sypialni musi zatem łączyć dopasowaną do potrzeb wielofunkcyjność z przytulnością. Dla wielu z nas równie ważne jest to, aby dodatkowo odpowiadała obowiązującym trendom. Jakie rozwiązania aranżacyjne są obecnie w modzie? Oto, czego nie może zabraknąć w modnej sypialni w 2023 roku.

Eko wciąż w modzie

W trendach wnętrzarskich roku 2022 królowały nawiązania do natury. Rok 2023 nie przyniósł w tym aspekcie żadnych zmian. Wciąż w modzie są naturalne materiały takie jak drewno, rattan czy wiklina. W modnych wnętrzach dominują też jasne, nawiązujące do barw ziemi kolory. Kluczową rolę w aranżacji odgrywają również rośliny. We wpisujących się w tegoroczne trendy sypialniach nie może zatem zabraknąć kwiatów, drewnianych akcentów i ciepłych barw. W modzie jest projektowanie sypialni w stylu naturalnym, w którym hasłem przewodnim jest zero waste. W Łodzi m.in. takie projekty wykonujemy w pracowni Archivr.

Minimalizm kontra pałacowy blichtr

Trendy aranżacyjne 2023 roku wpisują się w gusta zarówno miłośników minimalizmu i oszczędności form, jak i błysku glamour czy niebanalności retro. Dziś modne sypialnie to przede wszystkim harmonijne wnętrza, w których dominują meble w opływowych kształtach oraz miękkie tekstylia. Niemniej w trendach są także antyki, obrazy w złotych ramach czy sztukateria. Mimo dominacji stonowanych, wyciszających barw, modne są też wyraziste akcenty. Szczególnie pożądanym dodatkiem są fuksje, odcienie czerwieni i fioletu, które nawiązują do koloru Viva Magenta, okrzykniętego przez Instytut Pantone kolorem roku 2023.