fbpx

Projektowanie Wnętrz Mieszkalnych

Jeśli stoisz przed wyborem projektanta, któremu chcesz powierzyć swoje mieszkanie, zapoznaj się z każdym z etapów i co mogę Ci zaoferować. Jeśli masz problem zostaw do siebie kontakt, a ja podpowiem Ci która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!

ETAP I

Projekt Funkcjonalny

Rozmowa Wstępna

W pierwszym etapie musimy się poznać!
Pierwszy etap zaczynamy spotkaniem, na którym ustalimy Wasze oczekiwania i wymagania względem projektowanej przestrzeni, poznam upodobania funkcjonalne i estetyczne, ustalimy budżet oraz termin wykonania prac projektowych.

Inwentaryzacja

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami inwestorów przystępuję do szczegółowej inwentaryzacji podczas której pobieram wszystkie niezbędne do wykonania projektu pomiary : szerokości i długości ścian, wysokości ogólne, umiejscowienie punktów hydraulicznych, elektrycznych oraz kanałów wentylacyjnych itd. Wtedy sporządzam również dokumentację fotograficzną. Jeśli budynek nie jest jeszcze postawiony projekt wykonuję z dostępnej dokumentacji technicznej.

Układ Funkcjonalny

Kolejnym etapem jest przedstawienie możliwości zaaranżowania przestrzeni. Rozmieszczenie ścian, mebli, sprzętów. Wspólnie omawiamy przedstawiony układ i jeśli jest taka potrzeba, wprowadzam poprawki lub przygotowuje kolejny.

Projekt salonu

Współpraca i porozumienie

Projektowanie wnętrz mieszkań czy domów to bardzo duże wyzwanie. Zarówno dla projektanta jak i inwestorów. Projektant ma za zadanie stworzyć unikalne i funkcjonalne wnętrze dopasowane do potrzeb mieszkających w nim osób. Inwestorzy natomiast stoją przed wieloma wyborami, podejmowaniem decyzji wiążących się z przyszłym wymarzonym domem oraz jego wyposażeniem – cały czas nad wszystkim powinien czuwać architekt, dlatego tak ważna jest współpraca pomiędzy nami!

ETAP II

Projekt Koncepcyjny

Zawiera wszystkie elementy projektu funkcjonalnego

– Spotkanie z inwestorem / Rozmowa wstępna
– Inwentaryzacja Inwestycji
– Układ Funkcjonalny

Wizualizacje fotorealistycze

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego mogę przystąpić do tworzenia wizualizacji opartych na wcześniejszych ustaleniach. Inwestor ocenia efekt finalny i w razie potrzeby ustalamy ewentualne zmiany.

Kosztorys

Wstępny kosztorys z namiarami na sklepy.

ETAP III

Projekt Kompleksowy

Zawiera wszystkie elementy projektu koncepcyjnego

– Spotkanie z inwestorem / Rozmowa wstępna
– Inwentaryzacja Inwestycji
– Układ Funkcjonalny
– Wizualizacje Fotorealistyczne

Dokumentacja Wykonawcza

Po akceptacji wizualizacji rozrysowuję całą kompletną dokumentację techniczną dla wszystkich wykonawców:
– Rysunki techniczne ścian, sufitów, podłóg
– Rysunki techniczne zabudowy GK, okładzin ściennych, sufitowych czy zabudowy kominka
– Plan elektryki
– Plan hydrauliki (przyłączy wod-kan)
– Rysunki stolarki meblowej, zabudowy kuchennej, szaf oraz mebli projektowanych
– Kosztorys rozszerzony z namiarami do sklepów zawierający potrzebne ilości płytek, podłóg, liczby oświetlenia itp.

Projektowanie Mieszkania Dostosowanego Do Twoich Potrzeb

Jeśli potrzebujesz projekt pojedynczego pokoju lub szukasz innego rozwiązania.

Projektowanie Salonu

Salon to miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu. To właśnie tutaj oglądamy ulubione filmy, czytamy książki, bawimy się z dziećmi, spotykamy z najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby to pomieszczenie było miejscem wokół którego toczy się całe życie.

Projektowanie Kuchni

W kuchni najważniejsza jest funkcjonalność! Dzięki dobrze rozplanowanej przestrzeni praca w kuchni staje się szybsza i bardziej efektywna niezależnie od tego, czy mamy kuchnię o powierzchni 5m2, czy salon z aneksem kuchennym o powierzchni 100m2.

Projektowanie Łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, które musi spełniać potrzeby wszystkich użytkowników, bez względu na ich wiek czy płeć. Każdy z nich musi w niej znaleźć miejsce idealnie dostosowane do własnych potrzeb.