fbpx

Projektowanie Wnętrz Usługowych

Pracownia Archivr z Łodzi zajmuje się projektowaniem wnętrz usługowych dla różnych branż. Zaaranżowane przestrzenie usługowe obejmują gabinety kosmetyczne, restauracje oraz salony sprzedaży. W ofercie znajduje się także projektowanie biur.

Wnętrza usługowe projektowane są w 3 etapach:

  • Etap I obejmuje projekt funkcjonalny,
  • Etap II – projekt koncepcyjny,
  • Etap III jest projektem kompleksowym.

Na każdym etapie współpracy inwestora lub właściciela powierzchni biurowej z architektem wnętrz ważne jest klarowne określenie potrzeb i oczekiwań. Projektant wnętrz musi poznać historię biznesu, by zrozumieć jego charakter i móc zaproponować odpowiednią aranżację wnętrz. Na tej podstawie możliwe jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni o niebanalnych, estetycznych wnętrzach.

ETAP I

Projekt Funkcjonalny

Rozmowa Wstępna

W pierwszym etapie musimy się poznać!
Pierwszy etap zaczynamy spotkaniem, na którym ustalimy Wasze oczekiwania i wymagania względem projektowanej przestrzeni, poznam upodobania funkcjonalne i estetyczne, ustalimy budżet oraz termin wykonania prac projektowych.

Inwentaryzacja

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami inwestorów przystępuję do szczegółowej inwentaryzacji podczas której pobieram wszystkie niezbędne do wykonania projektu pomiary : szerokości i długości ścian, wysokości ogólne, umiejscowienie punktów hydraulicznych, elektrycznych oraz kanałów wentylacyjnych itd. Wtedy sporządzam również dokumentację fotograficzną. Jeśli budynek nie jest jeszcze postawiony projekt wykonuję z dostępnej dokumentacji technicznej.

Układ Funkcjonalny

Kolejnym etapem jest przedstawienie możliwości zaaranżowania przestrzeni. Rozmieszczenie ścian, mebli, sprzętów. Wspólnie omawiamy przedstawiony układ i jeśli jest taka potrzeba, wprowadzam poprawki lub przygotowuje kolejny.

indoor

Aranżacje wnętrz usługowych

Nieważne, jaki rodzaj działalności prowadzisz, czy chcesz otworzyć elegancką restaurację, nowoczesny salon fryzjerski, placówkę bankową czy potrzebujesz open space dla stu osób lub małego biura dla dwóch pracowników. Pomogę Ci zaprojektować przestrzeń do pracy i odpoczynku, dzięki czemu obie czynności będą bardziej efektywne. Przy aranżowaniu wnętrz usługowych działam kompleksowo, dbając o zaprojektowanie przestrzeni spełniającej odpowiednie wymogi sanitarno-epidemiologiczne lub ochrony przeciwpożarowej. Przykładam wagę do estetyki, designu i nastroju wnętrza – tak, aby lokal stwarzał przyjazną atmosferę, miał intuicyjny wygląd i przyciągał klientów już od witryny. Praca z marką jest współpracą wieloetapową, dlatego od początku staram się z identyfikować z usługami klienta, aby ostatecznie zaprojektować kreatywne wnętrze usługowe, odpowiadające potrzebom właściciela i potencjalnych klientów.

ETAP II

Projekt Koncepcyjny

Zawiera wszystkie elementy projektu funkcjonalnego

– Spotkanie z inwestorem / Rozmowa wstępna
– Inwentaryzacja Inwestycji
– Układ Funkcjonalny

Wizualizacje fotorealistycze

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego mogę przystąpić do tworzenia wizualizacji opartych na wcześniejszych ustaleniach. Inwestor ocenia efekt finalny i w razie potrzeby ustalamy ewentualne zmiany.

Kosztorys

Wstępny kosztorys z namiarami na sklepy.

ETAP III

Projekt Kompleksowy

Zawiera wszystkie elementy projektu koncepcyjnego

– Spotkanie z inwestorem / Rozmowa wstępna
– Inwentaryzacja Inwestycji
– Układ Funkcjonalny
– Wizualizacje Fotorealistyczne

Dokumentacja Wykonawcza

Po akceptacji wizualizacji rozrysowuję całą kompletną dokumentację techniczną dla wszystkich wykonawców:
– Rysunki techniczne ścian, sufitów, podłóg
– Rysunki techniczne zabudowy GK, okładzin ściennych, sufitowych czy zabudowy kominka
– Plan elektryki
– Plan hydrauliki (przyłączy wod-kan)
– Rysunki stolarki meblowej, zabudowy kuchennej, szaf oraz mebli projektowanych
– Kosztorys rozszerzony z namiarami do sklepów zawierający potrzebne ilości płytek, podłóg, liczby oświetlenia itp.

Kompleksowe projektowanie wnętrz usługowych

Zajmuję się projektowaniem wnętrz usługowych w kompleksowy sposób. Mam indywidualne podejście do klientów – przed przystąpieniem do dalszych prac przeprowadzam dokładne konsultacje, podczas których ustalam, jakie są potrzeby oraz upodobania klienta. Po doprecyzowaniu warunków wstępnych, oceniam wymiary oraz warunki aranżacyjne wnętrza. Na tej podstawie tworzę realistyczne wizualizacje, w tym wizualizacje produktowe. Podczas tworzenia kosztorysu podaję namiary na sklepy – dzięki temu łatwo znajdziesz sprzęt wysokiej jakości i zmieścisz się w ustalonym budżecie. Podczas tworzenia projektu jestem w stałej współpracy z klientem i nanoszę poprawki, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kosztorys wykonywany jest jedynie po ostatecznej akceptacji wizualizacji. Tak samo jest w przypadku dokumentacji technicznej, którą tworzę przy każdym projekcie dla wszystkich wykonawców.

Polecam tylko i wyłącznie sklepy oferujące wysokojakościowe meble oraz sprzęty, które posłużą moim klientom przez wiele lat. Znam szeroką gamę sklepów, dzięki którym zaaranżujesz wnętrze zgodnie z Twoim gustem i potrzebami. W ten sposób oszczędzasz czas na poszukiwaniu miejsc, w których zakupisz potrzebne meble. Przy każdym zleceniu pracuję z klientem od początku do końca, rozpoczynając od rozmowy wstępnej, a kończąc na dokumentacji technicznej. Dokładam starań, by moi klienci otrzymali profesjonalną opiekę oraz byli zadowoleni z efektów. Proponuję rozwiązania na każdą kieszeń – korzystając z moich usług, otrzymasz estetyczne, funkcjonalne wnętrze w atrakcyjnej cenie. Każdy projekt dostosowuję do charakteru przedsiębiorstwa.

Projektowanie wnętrz dla Twojej firmy, zaplecza socjalnego, salonu sprzedaży!