fbpx

Jaki potencjał kryje się w wizualizacjach 3D?

Aranżacja mieszkania nieustannie wiąże się z podejmowaniem trudnych decyzji. Na pierwszym etapie urządzania wnętrz często kłopot sprawia już sam wybór stylu, w jakim ma zostać zaaranżowana przestrzeń. Później problematyczny okazuje się wybór kolorów ścian, mebli i na końcu dekoracji. Podczas zakupów trudno sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało wnętrze po skończonym remoncie. Jest jednak sposób, dzięki któremu można uniknąć rozczarowania i już na etapie projektowania, ocenić, czy efekt będzie zadowalający. Taką możliwość dają wizualizacje 3D. Więcej o ich potencjale, piszemy w dalszej części artykułu.

Wizualizacje 3D – dlaczego warto w nie zainwestować?

Oczami wyobraźni niejednokrotnie tworzy się aranżacje idealne. Czar pryska zwykle jednak wtedy, gdy przychodzi czas ich realizacji. Wówczas okazuje się, że wymarzony mebel nie pasuje do wybranego stylu, a wybrany kolor dekoracji nie współgra z kolorem ścian. Takich problemów można uniknąć, decydując się na wykonanie wizualizacji fotorealistycznej. Wizualizacja 3D to metoda odtworzenia projektu aranżacji w trójwymiarowej rzeczywistości. Na podstawie zdjęć mebli i wyposażenia, ich wymiarów i specyfikacji przy wykorzystaniu odpowiedniego programu tworzy się projekt, w którym każdy element jest odzwierciedleniem realnego produktu. Wykonywanie wizualizacji zarówno całych wnętrz, jak i wizualizacji produktowych w Łodzi oferuje architekt wnętrz Bartłomiej Rakowski.

Dzięki takim wizualizacjom 3D inwestor może zobaczyć efekt aranżacji jeszcze na długo przed rozpoczęciem prac remontowych. Po zapoznaniu się z nimi może wprowadzić drobne poprawki lub całkowicie zmienić koncepcję, jeśli okaże się, że to, co wydawało mu się estetycznie, nie spełni jego oczekiwań. Wykonanie wizualizacji pozwala też maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni. Trójwymiarowe projekty są na tyle precyzyjne, że dzięki nim z łatwością można ocenić funkcjonalność wybranych rozwiązań. W porównaniu do fotografii stworzenie wizualizacji nie ogranicza również miejsce, światło czy klimat. W rzeczywistości trójwymiarowej bez przeszkód można zatem odwzorować każdy produkt i każdy projekt.