fbpx

Projektowanie wnętrz mieszkalnych w Sieradzu i Łodzi

Specjalizacją pracowni Archivr z Łodzi jest projektowanie wnętrz mieszkalnych, również na terenie Sieradza. Wykonana przez architekta aranżacja jest niezwykle pomocna w planowaniu remontu, a wizualizacja produktowa ułatwia wyobrażenie przyszłych wnętrz. Zapraszamy do skorzystania z następujących usług:

Klienci chętnie korzystają z usług projektowania łazienek, ponieważ projektant wnętrz nawet w najmniej ustawnych pomieszczeniach pomoże zaprojektować przestronną i funkcjonalną łazienkę. Oferujemy wykonanie projektowania wnętrz domów w Łodzi i Sieradzu, a dla klientów spoza tych miejscowości uruchomiona została usługa projektowania wnętrz online, która pozwala na zdalne zaaranżowanie każdego wnętrza.

Projektowanie mieszkań i wnętrz domów obejmuje trzy etapy:

  • Etap I – Projekt funkcjonalny
  • Etap II – Projekt koncepcyjny
  • Etap III – Projekt kompleksowy.

Jeśli stoisz przed wyborem projektanta, któremu chcesz powierzyć swoje mieszkanie, zapoznaj się z każdym z etapów i zobacz, co mogę Ci zaoferować. Z chęcią podpowiem, która opcja będzie dla Ciebie i Twoich potrzeb najkorzystniejsza!

ETAP I

Projekt funkcjonalny

Rozmowa Wstępna

W pierwszym etapie musimy się poznać!
Pierwszy etap zaczynamy spotkaniem, na którym ustalimy Wasze oczekiwania i wymagania względem projektowanej przestrzeni, poznam upodobania funkcjonalne i estetyczne, ustalimy budżet oraz termin wykonania prac projektowych.

Inwentaryzacja

Po zapoznaniu się z oczekiwaniami inwestorów przystępuję do szczegółowej inwentaryzacji podczas której pobieram wszystkie niezbędne do wykonania projektu pomiary : szerokości i długości ścian, wysokości ogólne, umiejscowienie punktów hydraulicznych, elektrycznych oraz kanałów wentylacyjnych itd. Wtedy sporządzam również dokumentację fotograficzną. Jeśli budynek nie jest jeszcze postawiony projekt wykonuję z dostępnej dokumentacji technicznej.

Układ Funkcjonalny

Kolejnym etapem jest przedstawienie możliwości zaaranżowania przestrzeni. Rozmieszczenie ścian, mebli, sprzętów. Wspólnie omawiamy przedstawiony układ i jeśli jest taka potrzeba, wprowadzam poprawki lub przygotowuje kolejny.

Projekt salonu

Współpraca z architektem wnętrz przy projektowaniu wnętrz i mieszkań

Projektowanie wnętrz mieszkań czy domów to bardzo duże wyzwanie – zarówno dla projektanta, jak i inwestorów. Projektant ma za zadanie stworzyć unikalne i funkcjonalne wnętrze dopasowane do potrzeb mieszkających w nim osób. Inwestorzy natomiast stoją przed wieloma wyborami, podejmowaniem decyzji wiążących się z przyszłym wymarzonym domem oraz jego wyposażeniem. Dzięki rozpoczęciu współpracy z architektem wnętrz przy projektowaniu mieszkań i domów można osiągnąć klarowny obraz tego, jak prezentować się będą pomieszczenia.

Współpraca z architektem przy aranżacji wnętrz

Architekt wnętrz pomoże Ci, gdy Czeka Cię projektowanie sypialni? Samodzielna aranżacja wnętrz może spowodować, że pomieszczenia nie będą funkcjonalne i ergonomiczne, nadmiar mebli może je przytłoczyć i optycznie zmniejszyć. Z kolei doświadczenie architekta wnętrz pozwoli tak urządzić wnętrza, by spełniały swoje funkcje i stanowiły estetyczną i gustowną całość, dopasowaną do potrzeb właścicieli domów i mieszkań. Ma to szczególne znaczenie przy aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych.

ETAP II

Projekt koncepcyjny

Zawiera wszystkie elementy projektu funkcjonalnego

– Spotkanie z inwestorem / Rozmowa wstępna
– Inwentaryzacja Inwestycji
– Układ Funkcjonalny

Wizualizacje fotorealistycze

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego mogę przystąpić do tworzenia wizualizacji opartych na wcześniejszych ustaleniach. Inwestor ocenia efekt finalny i w razie potrzeby ustalamy ewentualne zmiany.

Kosztorys

Wstępny kosztorys z namiarami na sklepy.

ETAP III

Projekt kompleksowy

Zawiera wszystkie elementy projektu koncepcyjnego

– Spotkanie z inwestorem / Rozmowa wstępna
– Inwentaryzacja Inwestycji
– Układ Funkcjonalny
– Wizualizacje Fotorealistyczne

Dokumentacja Wykonawcza

Po akceptacji wizualizacji rozrysowuję całą kompletną dokumentację techniczną dla wszystkich wykonawców:
– Rysunki techniczne ścian, sufitów, podłóg
– Rysunki techniczne zabudowy GK, okładzin ściennych, sufitowych czy zabudowy kominka
– Plan elektryki
– Plan hydrauliki (przyłączy wod-kan)
– Rysunki stolarki meblowej, zabudowy kuchennej, szaf oraz mebli projektowanych
– Kosztorys rozszerzony z namiarami do sklepów zawierający potrzebne ilości płytek, podłóg, liczby oświetlenia itp.

Projektowanie Mieszkania Dostosowanego Do Twoich Potrzeb

Jeśli potrzebujesz projekt pojedynczego pokoju lub szukasz innego rozwiązania.

Projektowanie Salonu

Salon to miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu. To właśnie tutaj oglądamy ulubione filmy, czytamy książki, bawimy się z dziećmi, spotykamy z najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby to pomieszczenie było miejscem wokół którego toczy się całe życie.

Projektowanie Kuchni

W kuchni najważniejsza jest funkcjonalność! Dzięki dobrze rozplanowanej przestrzeni praca w kuchni staje się szybsza i bardziej efektywna niezależnie od tego, czy mamy kuchnię o powierzchni 5m2, czy salon z aneksem kuchennym o powierzchni 100m2.

Projektowanie Łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, które musi spełniać potrzeby wszystkich użytkowników, bez względu na ich wiek czy płeć. Każdy z nich musi w niej znaleźć miejsce idealnie dostosowane do własnych potrzeb.    

 

Współpraca między architektem a klientami

W pracowni Archivr dokładamy wszelkich starań, by zaprojektowane przez nas wnętrza spełniały wymagania naszych klientów. Rozumiemy, że odpowiednio zaaranżowane mieszkanie czy dom jednorodzinny to ważna kwestia, która bezpośrednio przekłada się na komfort życia mieszkańców. Dlatego konsultujemy się z naszymi klientami na każdym etapie pracy nad projektem. Gdy zakończymy wstępne rozmowy dotyczące potrzeb, preferencji oraz możliwości klienta i przystąpimy do projektowania, kontaktujemy się z klientem, by mieć pewność, że zaproponowane przez nas rozwiązania odpowiadają jego gustom. Sposób pracy cechujący się tak indywidualnym podejściem do klienta daje nam pewność, że tworzymy wnętrza, w których będzie się on czuł komfortowo przez długie lata.

Jesteśmy w stanie zaprojektować nawet najbardziej ekstrawagancką sypialnię, kuchnię czy łazienkę. To samo dotyczy projektowania salonu. W trakcie prac nad wystrojem pomieszczenia polecamy naszym klientom sklepy, w których mogą zakupić wymarzone meble. Z łatwością wskażemy sklepy ze sprzętem kuchennym czy meblami do sypialni, które odpowiadają Twojej wizji. Współpracując z nami, nie musisz martwić się, że podane przez Ciebie propozycje będą zbyt nietypowe czy niemożliwe do zrealizowania – w naszej pracowni dokładamy starań, by spełnić każdą wizję naszych klientów, a na dodatek zaproponować rozwiązania aranżacyjne w atrakcyjnych cenach. Niezależnie od tego, czy interesują Cię klasyczne rozwiązania i stonowane kolory lub oryginalne ustawienia i niestandardowe połączenia kolorystyczne, możesz liczyć na naszą profesjonalną pomoc!