fbpx

Projektowanie kuchni

W pracowni Archivr z Łodzi projektowanie kuchni odbywa się etapowo, co pozwala urządzić praktyczne i dostosowane do potrzeb wnętrza. Kuchnia to nie tylko połączenie funkcjonalności i designu użytych produktów oraz materiałów, ale także odpowiednie uwzględnienie:

  • Sprzętów, które ułatwiają pracę,
  • Ergonomii, która znacznie przyśpiesza wykonywanie zajęć kuchennych,
  • Całościowego wyglądu pomieszczenia, który nie tylko cieszy oko, ale również nie sprawia problemów z utrzymaniem czystości.

Kuchnia kuchni nie równa – każdy ma inne preferencje i potrzeby. Dla części osób w kuchni ważny będzie długi blat roboczy, pozwalający na przygotowanie dań; dla innych osób liczyć się będą nowoczesne rozwiązania ułatwiające korzystanie z pomieszczenia, a jeszcze inni docenią nietuzinkowe dodatki kuchenne. Projektowanie kuchni przez architekta wnętrz – podobnie jak projektowanie łazienki polega przede wszystkim na poznaniu potrzeb i upodobań użytkowników, a następnie na takim zaaranżowaniu pomieszczenia, by korzystanie z kuchni stało się przyjemnością!

Funkcjonalny projekt kuchni

Niezależnie od wielkości pomieszczenia i tego, czy kuchnia będzie projektowana dla singla, małżeństwa, małżeństwa z dziećmi, czy rodziny wielopokoleniowej, należy pamiętać o podstawowej funkcji kuchni, czyli miejscu do przyrządzania posiłków. Często jest również miejscem spotkań, zabaw, czy spędzania czasu, dlatego tak duży nacisk jest kładziony na jej wygląd. Dzisiejsza kuchnia wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i pozwala w pełni wykorzystać swoje możliwości. Nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale również estetycznym. W pracowni Archivr łączymy funkcjonalność z wysoką estetyką. Kuchnia to jedno z pomieszczeń, w których ergonomiczność jest najważniejsza, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z kuchnią niewielkich rozmiarów. Niezależnie od tego, czy Twoja kuchnia jest mała czy duża, zaprojektujemy ją tak, by można było z niej wygodnie korzystać. W trakcie aranżacji polecamy wytrzymały sprzęt, który będzie Ci służył przez wiele lat.

Kuchnia

Ergonomia w kuchni to podstawa!

Projektując kuchnię, nie trzeba dokonywać wyboru, czy ma być praktyczna w użytkowaniu, czy ładna i dopasowana wyglądem do pozostałych aranżacji wnętrz w domu lub mieszkaniu. Projektant zaplanuje miejsce do przechowywania, pracy i gotowania – dbając o to, by przestrzeń była funkcjonalna, ergonomiczna i estetyczna. Dobierze elementy zabudowy meblowej służące do przechowywania, dopasuje odpowiednie sprzęty i zachowanie wymiarów lub odległości. Wszystkie te elementy ułatwią pracę w kuchni, która staje się bardziej efektywna i przyjemniejsza!

Rozmowa Wstępna

Na początku musimy się poznać!
Pierwszy etap zaczynamy spotkaniem, na którym ustalimy Wasze oczekiwania i wymagania względem projektowanej przestrzeni, poznam upodobania funkcjonalne i estetyczne, ustalimy budżet oraz termin wykonania prac projektowych.

Układ Funkcjonalny

Po rozmowie wstępnej i inwentaryzacji przygotowuję układ funkcjonalny, w którym pokazuję rozmieszczenie mebli, sprzętów, oświetlenia.

Wizualizacje Fotorealistyczne

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego mogę przystąpić do tworzenia wizualizacji opartych na wcześniejszych ustaleniach. Inwestor ocenia efekt finalny i w razie potrzeby ustalamy ewentualne zmiany.
Dodatkowo omówimy wstępnie kosztorys i ceny poszczególnych elementów i materiałów.

Dokumentacja Techniczna

Po akceptacji wizualizacji rozrysowuję całą kompletną dokumentację techniczną dla wszystkich wykonawców:
– Rysunki techniczne ścian, sufitów, podłóg
– Rysunki techniczne zabudowy GK, okładzin ściennych, sufitowych.
– Plan elektryki
– Plan hydrauliki (przyłączy wod-kan)
– Rysunki stolarki meblowej
– Kosztorys rozszerzony z namiarami do sklepów zawierający potrzebne ilości płytek, podłóg, liczby oświetlenia itp.

Kompleksowe projekty kuchni

Projektowanie kuchni to zawsze wielkie wyzwanie. Skuteczne połączenie maksymalnej funkcjonalności i użyteczności z designem wymaga praktyki i doświadczenia. Przestrzeń należy dopasować do potrzeb mieszkańców i układu pomieszczenia. Projektant wnętrz z Archivr przygotowując projekt kuchni, pomoże w optymalizacji funkcjonalności pomieszczenia tak, aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy aranżacji kuchni. Tym, co szczególnie ułatwia uniknięcie błędów i pozwala wybrać najlepsze dekoracje czy meble, są wizualizacje produktowe. Na potrzebę moich klientów wykonuję realistyczne wizualizacje, które pozwalają z łatwością zobaczyć, jak kuchnia będzie się prezentować w rzeczywistości i dokonać właściwych wyborów aranżacyjnych. Istnieje możliwość wykonania wielu wersji wystroju kuchni.

Kuchnia dopasowana do Twoich potrzeb!

Jeśli chcesz odmienić swoją kuchnię…

Projektowanie Wnętrz Mieszkalnych

Projektowanie wnętrz mieszkalnych to nie tylko wygląd i design użytych produktów czy materiałów. To także funkcjonalność i indywidualnie dostosowanie przestrzeni do użytkowników.

Projektowanie Łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, które musi spełniać potrzeby wszystkich użytkowników, bez względu na ich wiek czy płeć. Każdy z nich musi w niej znaleźć miejsce idealnie dostosowane do własnych potrzeb.

Projektowanie Salonu

Salon to miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu. To właśnie tutaj oglądamy ulubione filmy, czytamy książki, bawimy się z dziećmi, spotykamy z najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby to pomieszczenie było miejscem wokół którego toczy się całe życie.