fbpx

Projektowanie sypialni

Prawdziwy odpoczynek i głęboki relaks zapewni odpowiednie projektowanie sypialni. W Łodzi, w pracowni Archivr dbamy o to, aby każdy projekt sypialni był dopracowany i spełniał oczekiwania klientów, chcących stworzyć spersonalizowane wnętrze. Podobnie jak przy projektowaniu salonu, sypialnia czasami pełni więcej niż jedną funkcję – jest także garderobą, biblioteczką, kobiecą toaletką lub miejscem z zaaranżowanym kącikiem do pracy. Jak zatem zaprojektować to pomieszczenie, by komfortowo korzystać z każdej ze stref? Najlepiej będzie skorzystać z porady architekta wnętrz!

Profesjonalny architekt wnętrz pomoże Ci tak zaaranżować sypialnię, by przebywanie w niej sprawiało Ci przyjemność przez długi czas. W pracowni Archivr rozumiemy, że sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Pomożemy Ci zaprojektować sypialnię, która będzie odpowiadać Twoim gustom oraz współgrać z wystrojem panującym w innych częściach domu lub mieszkania. Podczas projektowania sypialni skupiam się na tym, by zapewnić klientom maksymalny komfort codziennego funkcjonowania.

O czym należy pamiętać, projektując sypialnię?

Odpoczynek przede wszystkim

Nawet jeśli sypialnia pełni kilka funkcji, nie można jej zaaranżować tak, by strefa do snu i odpoczynku została zaniedbana. Praktycznie urządzona sypialnia zapewni relaks po ciężkim dniu. Architekci wnętrz dążą do tego, by wyraźnie oddzielić przenikające się strefy. W zależności od metrażu i ustawności pomieszczenia można zaprojektować ścianki działowe lub ukryte w zabudowie meblowej strefy – z pomocą specjalisty można stworzyć praktyczną garderobę na całej długości ściany, jako alternatywy dla osobnego pomieszczenia. W sypialni nie można zapomnieć o dekoracjach i dodatkach, które wyeksponują miejsce do odpoczynku, na przykład nastrojowe oświetlenie, kolory, miękkie tkaniny, wygodne łóżko, oryginalne meble.

Odpowiednie rozgraniczenie strefy pracy oraz wypoczynku znacznie podnosi komfort życia. Architekt pomoże Ci tak zaprojektować sypialnię, by te dwie części były od siebie wyraźnie oddzielone, a jednocześnie tworzyły spójną, aranżacyjną całość. W końcu nic tak nie poprawia samopoczucia na koniec dnia, jak estetycznie zaprojektowana sypialnia!

Łóżko

Sypialnia jako strefa do regeneracji!

Projektant wnętrz, który tworzy aranżację w sypialni, zadba o każdy szczegół pomieszczenia, by nic nie przerywało odpoczynku. Jeśli pokój jest nasłoneczniony, zaproponuje zaciemniające zasłony lub rolety. Z kolei w ciemnym, niewielkim wnętrzu zaproponuje rozwiązania pozwalające na optyczne ocieplenie wnętrza, by wydawało się bardziej przytulne. Każdy zapewne choć raz wchodząc do pokoju hotelowego, rzucił się na łóżko i zatopił w pościeli. Takiego właśnie efektu potrzebujemy na co dzień, ponieważ dzięki temu wstajemy rano wypoczęci i pełni energii.

Rozmowa Wstępna

Na początku musimy się poznać!
Pierwszy etap zaczynamy spotkaniem, na którym ustalimy Wasze oczekiwania i wymagania względem projektowanej przestrzeni, poznam upodobania funkcjonalne i estetyczne, ustalimy budżet oraz termin wykonania prac projektowych.

Układ Funkcjonalny

Po rozmowie wstępnej i inwentaryzacji przygotowuję układ funkcjonalny, w którym pokazuję rozmieszczenie mebli, sprzętów, oświetlenia.

Wizualizacje Fotorealistyczne

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego mogę przystąpić do tworzenia wizualizacji opartych na wcześniejszych ustaleniach. Inwestor ocenia efekt finalny i w razie potrzeby ustalamy ewentualne zmiany.
Dodatkowo omówimy wstępnie kosztorys i ceny poszczególnych elementów i materiałów.

Dokumentacja Techniczna

Po akceptacji wizualizacji rozrysowuję całą kompletną dokumentację techniczną dla wszystkich wykonawców:
– Rysunki techniczne ścian, sufitów, podłóg
– Rysunki techniczne zabudowy GK, okładzin ściennych, sufitowych.
– Plan elektryki
– Plan hydrauliki (przyłączy wod-kan)
– Rysunki stolarki meblowej
– Kosztorys rozszerzony z namiarami do sklepów zawierający potrzebne ilości płytek, podłóg, liczby oświetlenia itp.

Sypialnia Twoich marzeń

Bez względu na to, czy jest to kawalerka o powierzchni 30 m2, czy oddzielna sypialnia z garderobą i łazienką o powierzchni 100 m2, architekt wnętrza zadba o takie zaprojektowanie pomieszczenia, by spełniało oczekiwania jej użytkowników. Każdy projekt jest inny i wymaga indywidualnej oceny potencjału wnętrza – ale wszystkie łączy to, by były ergonomiczne, funkcjonalne i zapewniały poczucie odpoczynku oraz intymności!

W tworzeniu sypialni marzeń pomagają realistyczne wizualizacje produktowe, które pozwalają unaocznić wystrój sypialni. Oferowane przeze mnie wizualizacje w dużym stopniu odzwierciedlają rzeczywistość, przez co z łatwością zdecydujesz czy dane rozwiązanie aranżacyjne jest dla ciebie odpowiednie. Wizualizacje tworzone są w specjalistycznym programie komputerowym, który umożliwia szybkie naniesienie zmian i stworzenie wielu wariantów danego pomieszczenia. Dzięki temu możesz mieć pewność, że urządzę dla Ciebie sypialnię Twoich marzeń! W trakcie współpracy polecam sklepy, w których znajdziesz wysokojakościowe, wytrzymałe meble idealne do Twojej sypialni. Możesz mieć pewność, że zaprojektuję sypialnię dopasowaną do Twoich potrzeb.

Kompleksowe projekty sypialni!

Jeśli chcesz odmienić swoją sypialnię…

Projektowanie Wnętrz Mieszkalnych

Projektowanie wnętrz mieszkalnych to nie tylko wygląd i design użytych produktów czy materiałów. To także funkcjonalność i indywidualnie dostosowanie przestrzeni do użytkowników.

Projektowanie Kuchni

W kuchni najważniejsza jest funkcjonalność! Dzięki dobrze rozplanowanej przestrzeni praca w kuchni staje się szybsza i bardziej efektywna niezależnie od tego, czy mamy kuchnię o powierzchni 5m2, czy salon z aneksem kuchennym o powierzchni 100m2.

Projektowanie Salonu

Salon to miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu. To właśnie tutaj oglądamy ulubione filmy, czytamy książki, bawimy się z dziećmi, spotykamy z najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby to pomieszczenie było miejscem wokół którego toczy się całe życie.