fbpx

Projektowanie łazienki

W Archivr z Łodzi projektowanie łazienki realizowane jest jako jednorazowa aranżacja wnętrza lub jako etap całościowej aranżacji domu jednorodzinnego. Pomoc architekta wnętrz przy projektowaniu łazienki może być także wykorzystywana jako usługa home staging przed rozpoczęciem procesu sprzedaży lub wynajęcia nieruchomości. Niezależnie od metrażu pomieszczenia, łazienka musi charakteryzować się funkcjonalnością, zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz łatwością w utrzymaniu w czystości. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich materiałów, które będą także odporne na działanie wilgoci, pary i wysokich temperatur.

Łazienka z wanną czy prysznicem?

Wanna czy prysznic?

Dotychczas projektowanie łazienki wiązało się z podjęciem decyzji o tym, czy ma się w niej znajdować wanna, czy łazienka – nie każdy metraż pozwalał na zamontowanie obu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na takie zaprojektowanie pomieszczenia, by znalazło się w nim miejsce zarówno na wannę, jak i na niewielką kabinę prysznicową. Samodzielnie trudno jest znaleźć odpowiednie rozwiązanie, dlatego warto skonsultować się z architektem wnętrz, który zadba o takie rozplanowanie wnętrza, by komfortowo móc z niego korzystać.

łazienka

Zasady funkcjonalnej łazienki

Funkcjonalną łazienkę charakteryzuje odpowiednio dobrane oświetlenie, swobodny dostęp do sanitariatów, pralki, lustra oraz miejsc do przechowywania. Zachowanie ergonomicznych odległości pozwoli także zadbać zasady bezpieczeństwa i utrzymanie czystości pomieszczenia. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, łazienka powinna dawać poczucie intymności i mieć wydzielone miejsce do wysuszenia ręczników. Co prawda większe pomieszczenia dają lepsze możliwości aranżacyjne, jednak dla projektanta wnętrz nie metraż jest najważniejszy – a potrzeby użytkowników łazienki.

Rozmowa Wstępna

Na początku musimy się poznać!
Pierwszy etap zaczynamy spotkaniem, na którym ustalimy Wasze oczekiwania i wymagania względem projektowanej przestrzeni, poznam upodobania funkcjonalne i estetyczne, ustalimy budżet oraz termin wykonania prac projektowych.

Układ Funkcjonalny

Po rozmowie wstępnej i inwentaryzacji przygotowuję układ funkcjonalny, w którym pokazuję rozmieszczenie mebli, sprzętów, oświetlenia.

Wizualizacje Fotorealistyczne

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego mogę przystąpić do tworzenia wizualizacji opartych na wcześniejszych ustaleniach. Inwestor ocenia efekt finalny i w razie potrzeby ustalamy ewentualne zmiany.
Dodatkowo omówimy wstępnie kosztorys i ceny poszczególnych elementów i materiałów.

Dokumentacja Techniczna

Po akceptacji wizualizacji rozrysowuję całą kompletną dokumentację techniczną dla wszystkich wykonawców:
– Rysunki techniczne ścian, sufitów, podłóg
– Rysunki techniczne zabudowy GK, okładzin ściennych, sufitowych.
– Plan elektryki
– Plan hydrauliki (przyłączy wod-kan)
– Rysunki stolarki meblowej
– Kosztorys rozszerzony z namiarami do sklepów zawierający potrzebne ilości płytek, podłóg, liczby oświetlenia itp.

Od czego zacząć projektowanie łazienki?

Rozpoczynając prace nad projektowaniem łazienki, trzeba zapoznać się ze specyfikacją techniczną pomieszczenia – jak przebiegają piony sanitarne i odpływy. Dzięki temu można określić ustawność łazienki i zastanowić się nad ewentualnymi zmianami w instalacjach. W początkowych etapach projektowania łazienki należy także określić, jakie sprzęty mają się w niej znaleźć, ponieważ pozwoli to architektowi wnętrz na poznanie potrzeb użytkowników. Opowiedz, co potrzebujesz zmienić i co Ci przeszkadza, a ja zaprojektuję łazienkę taką, o jakiej marzysz.

Projekt Łazienki Twoich Marzeń!

Jeśli chcesz odmienić swoją łazienkę…

Projektowanie Wnętrz Mieszkalnych

Projektowanie wnętrz mieszkalnych to nie tylko wygląd i design użytych produktów czy materiałów. To także funkcjonalność i indywidualnie dostosowanie przestrzeni do użytkowników.

Projektowanie Pokoju Dziecięcego

Marzysz o zamku dla swojej księżniczki? Może Twój mały piłkarz chce rozwijać swoją pasję? Dziecku trzeba pomóc we własnym rozwoju! W stworzeniu przestrzeni, w której będzie mogło realizować swoje marzenia, rozwijać się, uczyć, bawić, odpoczywać, czy spotykać z przyjaciółmi.

Projektowanie Salonu

Salon to miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu. To właśnie tutaj oglądamy ulubione filmy, czytamy książki, bawimy się z dziećmi, spotykamy z najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby to pomieszczenie było miejscem wokół którego toczy się całe życie.