fbpx

Projektowanie salonu

W Archivr z Łodzi projektowanie salonu należy do jednej z częściej zamawianych usług projektowania wnętrz mieszkalnych. Salon to przestrzeń dla wszystkich – to miejsce spotkań, zabaw i odpoczynku. Dlatego tak ważne jest stworzenie wnętrza, które będzie odpowiadać wszystkim jego mieszkańcom i zaaranżowanie miejsca, w którym każdy z domowników będzie mógł realizować swoje pasje, a goście czuć się jak w swoim domu. Salony wiele mówią o upodobaniach i preferencjach jego właścicieli, ich pasjach i prowadzonym stylu życia.

Projekt salonu wielofunkcyjnego

Projektując salon, należy określić jego funkcje. Będzie to zapewne pokój dzienny, w którym spędza się czas wolny – miejsce do relaksu i odpoczynku, prowadzenia rozmów, przyjmowania gości czy oglądania telewizji. Salon często jest także jednocześnie bawialnią, awaryjnym pokojem gościnnym czy miejscem do pracy z domu. To dlatego ta wspólna przestrzeń w domu powinna pozwalać na realizowanie różnych aktywności i posiadać wydzielone strefy, ułatwiające utrzymanie nie tylko porządku – ale i odpowiedniego charakteru w tym pomieszczeniu.

mieszkanie

Jak wygląda projektowanie salonu z architektem wnętrz?

Architekt wnętrz projektując salon, wykonuje kilka etapów prac. Najpierw poznaje oczekiwania mieszkańców – dokładnie określając potrzeby i sposób korzystania z pomieszczenia. Po zebraniu wymiarów, rzutów technicznych lub zdjęć pomieszczenia rozpoczyna pracę koncepcyjną, której celem jest określenie funkcjonalne zaaranżowanie wnętrza. Na życzenie klienta można przygotować wizualizacje produktowe, które pozwalają na przedstawienie wybranych mebli lub fragmentów pomieszczenia w designerskiej aranżacji. Każdy etap projektowania salonu jest konsultowany z klientem, aby ostateczna wizja realizacji była spójna z oczekiwaniami klienta.

Rozmowa Wstępna

Na początku musimy się poznać!
Pierwszy etap zaczynamy spotkaniem, na którym ustalimy Wasze oczekiwania i wymagania względem projektowanej przestrzeni, poznam upodobania funkcjonalne i estetyczne, ustalimy budżet oraz termin wykonania prac projektowych.

Układ Funkcjonalny

Po rozmowie wstępnej i inwentaryzacji przygotowuję układ funkcjonalny, w którym pokazuję rozmieszczenie mebli, sprzętów, oświetlenia.

Wizualizacje Fotorealistyczne

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego mogę przystąpić do tworzenia wizualizacji opartych na wcześniejszych ustaleniach. Inwestor ocenia efekt finalny i w razie potrzeby ustalamy ewentualne zmiany.
Dodatkowo omówimy wstępnie kosztorys i ceny poszczególnych elementów i materiałów.

Dokumentacja Techniczna

Po akceptacji wizualizacji rozrysowuję całą kompletną dokumentację techniczną dla wszystkich wykonawców:
– Rysunki techniczne ścian, sufitów, podłóg
– Rysunki techniczne zabudowy GK, okładzin ściennych, sufitowych.
– Plan elektryki
– Plan hydrauliki (przyłączy wod-kan)
– Rysunki stolarki meblowej
– Kosztorys rozszerzony z namiarami do sklepów zawierający potrzebne ilości płytek, podłóg, liczby oświetlenia itp.

Projektowanie pokoju dziennego z jadalnią

W nowym budownictwie pokoje dzienne najczęściej połączone są z jadalnią lub aneksem kuchennym. To dwie dodatkowe funkcje, które będzie pełnił salon – w takim przypadku aranżacja wnętrza musi być spójna z wyobrażeniami i potrzebami jego użytkowników również w kontekście urządzenia kuchni. Żeby pomieszczenie nie zostało przytłoczone ilością mebli i przedmiotów, trzeba postawić na ergonomiczne, dobrze rozplanowane zabudowy meblowe uzupełnione niebanalnymi dodatkami, które nadadzą pomieszczeniom charakteru.

Projektowanie Kompleksowe Pokoju Dziennego

Jeśli chcesz odmienić swój salon…

Projektowanie Wnętrz Mieszkalnych

Projektowanie wnętrz mieszkalnych to nie tylko wygląd i design użytych produktów czy materiałów. To także funkcjonalność i indywidualnie dostosowanie przestrzeni do użytkowników.

Projektowanie Łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, które musi spełniać potrzeby wszystkich użytkowników, bez względu na ich wiek czy płeć. Każdy z nich musi w niej znaleźć miejsce idealnie dostosowane do własnych potrzeb.

Projektowanie Kuchni

W kuchni najważniejsza jest funkcjonalność! Dzięki dobrze rozplanowanej przestrzeni praca w kuchni staje się szybsza i bardziej efektywna niezależnie od tego, czy mamy kuchnię o powierzchni 5m2, czy salon z aneksem kuchennym o powierzchni 100m2.