fbpx

Zastosowanie nowoczesnych technologii w aranżacji przestrzeni biurowych

Aranżacja biura wpływa nie tylko na estetykę przestrzeni do pracy, ale również ma kluczowe znaczenie dla komfortu pracowników. Układ przestrzeni, oświetlenie, kolorystyka oraz rodzaj wyposażenia to aspekty, które okazują się znaczące dla efektywności wykonywanych obowiązków. Związek między aranżacją a wydajnością pracowników dostrzega coraz więcej przedsiębiorców. Efektem tego są nowoczesne aranżacje biur, w których stawia się przede wszystkim na wygodę. Komfort pracy poprawia też wdrażanie innowacyjnych technologii. Jakie nowoczesne rozwiązania znajdują zastosowanie w biurach? Przyjrzyjmy się im bliżej w dalszej części artykułu.

Co wyróżnia nowoczesne biura?

Nowoczesne biura to przede wszystkim przestrzenie podzielone na strefy. Ciasne pokoje, w których pracownicy jednocześnie wykonują obowiązki, jedzą drugie śniadanie i przyjmują klientów to już przeszłość. Dziś trendem w aranżacji biur jest open space. Termin ten oznacza zachowanie otwartej przestrzeni, w której każdy pracownik ma wydzielone miejsce do pracy. Projektowanie biur w Łodzi zgodnie z obowiązującymi trendami oferuje m.in. Bartłomiej Rakowski. W nowoczesnych aranżacjach biur nie brakuje też miejsca na multimedialne sale konferencyjne oraz przytulne strefy wypoczynkowe. W większych przedsiębiorstwach nie może zabraknąć też wydzielonej strefy gastronomicznej (food court), w której pracownicy mogą zjeść posiłek w przerwie od obowiązków.

Jak nowoczesne technologie zmieniają biura?

W aranżacji nowoczesnych przestrzeni biurowych główną rolę odgrywają ergonomiczne meble. Rosnącą popularnością cieszą się mobilne zestawy, których układy można zmieniać w zależności od potrzeb pracowników. Dziś standardem są np. automatycznie składane i rozkładane stoły w salach konferencyjnych. Ich wielkość w każdej chwili można dostosować do liczby przyjmowanych gości. Rosnącą popularnością cieszą się także biurka z elektryczną regulacją, które przy użyciu aplikacji można dowolnie ustawiać, dopasowując ich wysokość do wzrostu pracowników. System zarządzania przestrzenią za pomocą aplikacji niekiedy umożliwia też sterowanie dostępem do szuflad i szaf na dokumenty.